Заходи профілактики гострих кишкових інфекцій

Кишкові інфекції – це група інфекцій, що викликає захворювання травного тракту з такими клінічними проявами, як підвищення температури тіла, пронос, блювання. Ці захворювання виникають в наслідок вживання заражених продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування. Наявність збудників та їх розмноження в продуктах харчування не впливає на смакові якості харчів. Час від зараження людини до перших клінічних проявів захворювань триває від кількох годин до 2-3 діб. Часто захворювання на кишкові інфекції стає наслідком вживання продуктів харчування, придбаних на стихійних ринках, у місцях несанкціонованої торгівлі, при вживанні продуктів, що пройшли не достатню термічну обробку. Більшість спалахів виникає в наслідок не дотримання санітарно - гігієнічних вимог, залучення носіїв кишкових інфекцій до приготування страв. Збудниками кишкових інфекцій можуть бути різноманітні віруси, бактерії та їх токсини. Заходи профілактики гострих кишкових інфекцій:

Психологічна допомога постраждалим від воєнних дій

Жорстока, звірська війна російської федерації проти усіх українців призвела до жахливих наслідків. Масові вбивства та згвалтування, насильницьке вивезення людей, у тому числі дітей, за кордон, викрадення людей, роз’єднані сім’ї, втрачене та зруйноване майно, втрата доходів – це та реальність, з якою зараз зіштовхнулось українське суспільство. Одними із найбільш вразливих категорій населення в такій ситуації – є жінки, діти, особи з інвалідністю, особи похилого віку та інші. Відповідно до статті 1 ЗУ «Про соціальні послуги», а також Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 1 червня 2020 року № 587, до осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, належать особи/сім’ї, які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин, зумовлених шкодою, заподіяною бойовими діями, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією. Враховуючи поточну ситуацію в країні, вкрай важливо забезпечити надання вчасної психологічної підтримки та допомоги громадянам України, які цього потребують через центри надання соціально-психологічних послуг. Постраждалі від експлуатації та/або насильства за ознакою статі, зокрема від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, можуть отримати комплексну медичну та психологічну допомогу (консультації медичних спеціалістів, обстеження, лікування) у Реабілітаційному центрі Міжнародної організації з міграції МОМ в м. Києві. Можливі різні варіанти взаємодії з центром: 1. Перебування в центрі в середньому 2 тижні, протягом яких клієнт отримує повний спектр послуг. 2. Людина може приїхати на 3 дні, отримати обстеження, консультування психолога/психотерапевта, призначення лікування. 3. Для киян можливий амбулаторний варіант, коли вдень можна отримувати вищевказану допомогу, а потім повертатись додому. Враховуючи зазначене, громадяни України, які потребують соціально-психологічних послуг та влаштування до Реабілітаційного центру звертатися на гарячу лінію Представництва МОМ в Україні за номером телефону 0800505501 (прийом дзвінків щодня з 8:00 до 20:00).

Поновлює роботу сервісний центр МВС у форматі виїзного прийому

У понеділок, 6 червня, до Фастова у форматі виїзного прийому прибудуть працівники сервісного центру МВС України.   Послуги, які будуть доступні: 1) обмін посвідчення водія (документи: паспорт, ідент.код – оригінали, старе посвідчення) 2) видача дублікату посвідчення водія (документи: паспорт, ідент.код)