Герб та прапор села Бишів (автор історик Обухівський В.В.)

Маючи багатовікову й героїчну минувшину, в історичному архіві не вдалось віднайти даних про символіку колишнього містечка Бишів. Хоча недалеко від місця, де знаходилось давньоруське поселення, а згодом замок польських магнатів знайдена печатка ХVІІІ ст., в геральдиці відома як «Гоздава». Кому з родин вона належала і як опинилась в нашій місцевості поки що не відомо. Тому вирішено було розробити герб Бишева.

Сесія Бишівської сільської ради розглянула проєкт символіки - герб і прапор с. Бишів. При підтримці сільського голови Таранчука Анатолія Івановича та депутатів 4 липня 2008 р. рішенням за № 146-16-V були затверджені герб, прапор, опис та порядок їх використання. Автор проєкту символіки вчитель-методист історії, керівник історико-краєзнавчого музею Валерій Обухівський. Геральдичну експертизу провів голова УГТ Андрій Гречило.

Опис Герба села Бишів: щит поділений вертикально на дві рівні частини, у правій частині герба на синьому полі зображений золотий лук з накладеною на нього стрілою як символ боротьби за волю і захисту рідної землі. В давньоруські часи в Бишеві існувало городище, а в середньовіччя – замок. Мешканці селища в складі козацької сотні боролись з поневолювачами в роки національно-визвольної боротьби під керівництвом Б. Хмельницького, а також Гайдамаччини та Коліївщини. Бишів значився сотенним містечком Білоцерківського полку з 1648 по 1712 роки. Тому зображення лука данина пам’яті його героїчного минулого. У лівій частині щита на зеленому полі зображений стиглий пшеничний колосок – символ життя на землі. Свідчення прадавнього заняття жителів землеробством, достатку та надії на краще. На полях села знайдені кам’яні молотки, знаряддя праці: крем’яні серпи, ножі, скребачки, давньоруські наральники, чересла. Вигнута лінія золотого кольору символізує проходження повз село оборонних Змійових валів періоду Київської Русі. А вершина валу – спостережні кургани. Срібна хвиляста смуга внизу герба – символізує річку Лупу серед чотирьох ставків. Щит обрамлений декоративним картушем, на вершині якого мурована корона, як нагадування про статус містечка в минулому.

Значення кольорів герба:
Синій – велич, вірність і чесність. Тим більше цей колір присутній в гербі Бонча, до яких належали й Харленські, власники Бишева.
Золото (жовтий колір) – знатність та багатство.
Срібний (білий) – уособлює невинність і доброту.
Символіка зеленого полягає у свободі та радості, начало всього земного.  

Прапор села Бишів: синьо – зелене полотнище, розділене вертикально на дві рівні частини з горизонтальною білою смужкою вздовж нижнього краю завширшки 1/6 сторони полотнища. Співвідношення сторін 2:3.

 

Гімн села Бишів – затверджений сесією Бишівської сільської ради 04.07.2008 р. 146-16-У.
 
Слова Л.А.Мірошкіної 
Музика Ю.М.Кромбета

                                                                                                 
                                   
                                   ГІМН – ПІСНЯ  БИШЕВА

Пишається з давен козацька слава, 
Видніються відомі вітрові млини,
Вертається з минулого мій Бишів –
Живих легенд його святі сини.
Згадаймо городище, як початок,
Руїни й попіл, пустку від орди, 
Як землю в шляхти вибороли в спадок,
Де наш Палій і Залізняк пройшли. 

                                                            Приспів: 
Мій Бишів – край омріяний віками,
Духовна частка серця, як зерно,
Ця пісня, що написана роками,
То процвітай прославлене село.    

Земля батьків шлях долі пам’ятає
Музей , як сповідь воїнів – братів,
Своїх героїв поіменно знає
Земля славетних Змієвих валів.
Ніхто й ніщо на попіл не забутий, 
Історія шанує імена,
Про мужність бишівчан згадають люди
І обеліск – криниця край села.

                                                            Приспів:

Співай, мій краю, доля в нас єдина,
Шануймо землю, що життя дала,
Мій Бишеве, ти наша Україна,
Майбутнього надійна сторона.