Фото без опису

Під час Глобального тижня медіаграмотності Фільтр, національний проект із медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України, проведе ряд активностей. Їхня ціль — об’єднати українців навколо теми медіаграмотності в час війни та надати інструменти для боротьби з фейками. Нижче розповідаємо про плани.

  • 27 жовтня, вперше, проект Фільтр МКІП та IREX проведуть всеукраїнський національний тест з медіаграмотності. Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки — планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та ще багато іншого!  

До участі запрошені всі українці. Кожен учасник зможе перевірити, чи вміє боротися з фейками та відрізняти ворожу пропаганду. 

Платформа для проходження тесту буде відкрита 27 жовтня тричі протягом дня: початок об 11:00, 15:00, 19:00.

Посилання на платформу для проходження тесту буде опубліковано на сайті «Фільтра» 27 жовтня. 

  • Спеціально до тижня медіаграмотності підготували словник, який уніфіковує термінологію з медіаграмотності, що використовується в Україні та світі. Він ознайомить вас із основними поняттями теми, такі як, наприклад, фактчекінг, кукіс, клікбейт, інфлуенсер, фішинг тощо.
  • Корисні інформаційні листівки на тему медіаграмотності у PDF-форматі. Вони стануть у пригоді для організації занять на тему медіаграмотності у навчальних закладах. Серед тем:

? як перевірити достовірність фото?

? чи можна довіряти Вікіпедії?

? як працює російська пропаганда в мультиках?

? які є 5 інструментів пропаганди?

? як виявляти дезінформацію?

  • 27 жовтня о 16:30 пройде онлайн-лекція “Як стати джедаєм на інформаційному фронті?” для всіх охочих студентів України. Під час лекції студенти дізнаються: 

? Як створювати веселий, проте свідомий контент у ТікТок? 

? Якими є ознаки маніпуляції?

? Як перевірити достовірність зображення, правдивість статистики та справжність експерта?

Зареєстуватися можна тут.

  • Фільтр разом МОН заохочує усіх освітян України провести урок з медіаграмотності у своїх навчальних закладах. Аби організувати заняття, рекомендуємо наступні, уже готові до використання, матеріали: 

1 -  Урок від IREX «Медіаграмотність під час війни». 

Цей урок допоможе потренувати навички медіаграмотності та визначити ризики інформаційного простору під час війни. 

2 -  Тулкіт від британського Департаменту цифрових технологій, культури, медіа та спорту. 

Він складається з посібника для вчителів та онлайн-гри для цікавого й інтерактивного навчання. 

3 - Тулкіт Фейк ≠ факт від Шведського інституту. 

Тулкіт складається з практичних вправ з розпізнавання різних видів фейків та пропаганди. Пакет документів містить готові презентації з коментарями для вчителів. 

Якщо ж ви хочете розробити власний урок, то пропонуємо вам можливі теми: 

  • Блогери та журналісти. Кому довіряти і як перевіряти?
  • Як створювати якісний контент?
  • Російська пропаганда в мультиках. Чого ми не помічали? 

Щоб допомогти педагогам краще підготуватися до уроків та надихнути на нові теми та обговорення з учнями, Фільтр підготував корисні й легкі у сприйнятті матеріали на тему медіаграмотності. Шукайте всі зазначені матеріали за цим посиланням.