Фото без опису

Очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко сьогодні, 27 квітня, зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. У заході також взяли участь перший заступник голови КОВА Дмитро Назаренко та заступники Микола Бойко і Віталій Власюк.

Учасники зустрічі обговорили реалізацію існуючих проєктів із допомоги пристоличному регіону, що вже впроваджуються в області за участі японських партнерів.

Руслан Кравченко подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Японії в Україні за підтримку українського народу та сприяння Київщині у відбудові пошкодженої окупантами інфраструктури. Так, нещодавно в рамках Проєкту екстреного відновлення та реконструкції JICA за сприяння Уряду Японії Ірпеню передали сім екскаваторів для відновлення громади. 

«Разом із Послом обговорили подальшу співпрацю та взаємодію в питаннях відбудови Київщини. І вдячні, що Японія готова нас в цьому підтримувати й надалі. Сьогодні ставимо перед собою чотири пріоритетні завдання: відбудова житла з акцентом на відновлення багатоквартирних будинків, відбудова критичної та соціальної інфраструктури, а також безпека дітей», – зазначив голова КОВА у своєму Facebook за результатами зустрічі.

Детальніше учасники заходу зупинилися на проєктах, до реалізації яких можуть долучитися японські партнери. Зокрема, мова йшла про впровадження проєкту з енергоефективності, відбудову пошкоджених об’єктів інфраструктури та житлових будинків, облаштування укриттів у закладах освіти задля безпечного навчання дітей. 

«До питання відбудови ми підходимо системно та комплексно, з урахуванням інтересів громад. Наша мета – відбудувати краще, ніж було. І ми це зробимо. Будуємо, враховуючи принципи інклюзивності, безбар’єрності та енергоефективності. Тобто по-сучасному, якісно, безпечно і надовго», – наголосив Руслан Кравченко. 

Крім того, присутні окремо розглянули можливі шляхи поглиблення співпраці між муніципалітетами Японії та територіальними громадами Київщини, зокрема шляхом підписання угод про побратимство. 

Від початку повномасштабного вторгнення Уряд Японії надає потужну підтримку Україні, зокрема й Київщині. Так, у квітні за сприяння японських партнерів для критичної інфраструктури держави передали 77 генераторів, 5 з них – для об’єктів критичної інфраструктури пристоличного регіону

 

https://koda.gov.ua/golova-kyyivskoyi-ova-ta-nadzvychajnyj-i-povnovazhnyj-posol-yaponiyi-v-ukrayini-obgovoryly-poglyblennya-spivpraczi/