Служба у справах дітей та сім’ї Бишівської сільської ради повідомляє
В Україні 49% жінок віком від 15 років стверджують, що зазнавали сексуальних домагань протягом життя.
Стамбульська Конвенція передбачає встановлення відповідальності за сексуальні домагання. Сьогодні такі діяння можуть залишатися безкарними, оскільки законодавство України не має визначення та не встановлює відповідальність за сексуальні домагання.
⠀
Згідно ст.40 Стамбульської конвенції сексуальними домаганнями вважається будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної або фізичної поведінки сексуального характеру, метою або наслідком якої є порушення гідності особи, зокрема шляхом залякувального, ворожого, принизливого або образливого середовища.
⠀
Багато хто й досі вважає, що сексуальні домагання – це виключно пропозиції або примус до інтимних стосунків і виключно щодо жінок, однак насправді сексуальні домагання можуть набувати різних форм і спрямовуватись на будь-кого: жінок, чоловіків та дітей.
⠀
Які можуть бути форми сексуальних домагань:
- небажані дотики/обійми/поглажування частин тіла;
- порушення особистого простору;
- недоречні та образливі з сексуальної точки зору коментарі/жарти/запитання;
- погрози, принизливі вислови та образи сексуального спрямування;
- нав’язливі телефонні дзвінки;
- недоречні запрошення на побачення;
- двозначні жести або насвистування;
- демонстрація або надсилання матеріалів і зображень сексуального характеру;
- неприємні погляди;
- нав’язливі візити або переслідування/спостереження та інші форми контролюючої поведінки;
- непристойне оголення в присутності іншої людини;
- небажані або образливі електронні листи, SMS та повідомлення у соціальних мережах та інше.
Наголошуємо, що така поведінка не має нічого спільного з фліртом або залицяннями!!! Адже флірт зазвичай передбачає взаємне зацікавлення у ньому, а залицяння повинні бути приємними. Якщо ж певна «увага» з сексуальним підтекстом для вас не приємна, а навпаки образлива, принизлива чи лякаюча – це вже сексуальні домагання.
⠀
Пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися за консультацією та допомогою на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:
116 123
0 800 500 335
Telegram: @NHL116123
Instagram: Дірект
Facebook: @lastradaukraine
⠀
Проєкт «Забезпечення доступу до послуг постраждалих від Гзн та посилення обізнаності щодо проблеми» реалізується ГО «Ла Страда - Україна» в межах проєкту «Спроможні та сильні», що виконується Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії.