Фото без опису

Завершилась реалізація державної програми «єРобота», що була спрямована на отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. За весь термін дії проєкту  підприємцями Київщини подано 1661 заявку. Про це повідомили в Київському обласному центрі зайнятості. 

Щодо виділення грантів у рамках урядової програми «єРобота» прийнято 227 позитивних рішень. Загальна сума грантових коштів, що надійдуть отримувачам, перевищує 51 млн грн. Середній розмір мікрогранту становить 232,5 тис. грн. Серед переможців — 121 підприємець та 34 юридичні особи, які будуть розширювати бізнес та відкривати нові лінії виробництва. Також 72 особи мають намір започаткувати власну справу. Київська область посідає друге місце по Україні за кількістю прийнятих рішень впродовж останніх хвиль. 

За кошти гранту буде придбано обладнання для здійснення господарської діяльності, закуплена сировина та матеріали, а також забезпечена оренда приміщень. Загалом в області буде створено 621 нове робоче місце, а максимальна кількість нових робочих місць на один проєкт складає 15 осіб.

За видами економічної діяльності найбільше позитивних рішень прийнято в таких сферах:

  • 32% — для реалізації бізнес-ідей в оптовій чи роздрібній торгівлі та для ремонту автотранспортних засобів; 
  • понад 19% — у переробній промисловості;
  • 23% — для тимчасового розміщення та організації харчування.

Решта — для реалізації в сільському господарстві, сфері охорони здоров’я, адміністративного й допоміжного господарства та надання послуг. 

Довідково

У липні запрацювала урядова програма «єРобота». Основною умовою отримання мікрогранту є створення нових робочих місць. Діючі та майбутні підприємці мають створити від одного до двох робочих місць залежно від суми гранту (одне робоче місце — 150 тис.  грн, два і більше — 250 тис. грн).  

Загальна кількість грантових коштів по Україні складає 776 млн грн. Уже подано 16 тисяч заявок. У планах створити 8313 нових легальних робочих місць.