Фото без опису

З 5 по 7 грудня 2022 року, за сприяння Fao ООН та Асоціації сільських,селищних та об'єднаних громад України, відділ з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища Бишівської сільської ради взяв участь у пілотному проекті з розробки бізнес-моделей ефективного використання лісосмуг, самозаліснених територій та необроблених, деградованих земель.

Метою проекту є підтримка громад Сумської, Київської та Чернігівської областей у частині ефективного використання природно-ресурсного потенціалу лісосмуг, самозаліснених та інших неокультурених (занедбаних) природних територій, таким чином, заохотити цільові групи вразливі під час війни в Україні до створення робочих місць, сприяти самозайнятості жінок і розвитку нових ринків праці, створювати ланцюжки доданої вартості у сільському господарстві за участю ВПО та сільських жінок.

Для участі у проекті було відібрано 9 громад Київської, Чернігівської, Сумської області, які вмотивовані та мають природні ресурси (лісосмуги, само заліснені та необроблені природні території).

Учасники тренінгу:
• Отримали знання, досвід та необхідну інформацію про використання еколого-економічного потенціалу лісосмуг, само заліснених територій та інші необроблених (занедбаних) природних території на прикладі екосистем України.
• Вивчали український та зарубіжний досвід використання еколого-економічного потенціалу лісосмуг, їх екосистемні послуги та моделі їх застосування.
• Взяли участь у 3-х денному тренінгу з розробки бізнес-моделей використання лісосмуг, само заліснених територій.
• Отримали інструмент та навички користування ним для розробки бізнес-моделей з використанням лісосмуг, само заліснених територій та інших не окультурених земель.
• 9 громад створять дорожні карти для відкриття нових підприємств на основі використання екологічного, економічного лісосмуг, само заліснених територій та інші необроблених (занедбані) природних території на прикладі екосистем України.
• Співпрацювали з експертами та консультантами у розробці бізнес- моделей використання лісосмуг, само заліснених територій або необроблену територію для проектування бізнес-моделі.
• У 3 вибраних громадах (1 громада на область) на основі розробленої моделі будуть розподілені саджанці та інші ресурси для ведення бізнесу (розсада та інші матеріали будуть надані ФАО для розповсюдження).

Критеріями відбору заявників було:
- наявність проінвентаризованої лісосмуги у комунальній або у приватній власності;
- наявність само залісненої території у комунальній або приватній власності;
- наявність некультивованої території у комунальній або приватній власності (яри, торф’яники пасовища тощо);
- наявність вразливих категорій населення (ВПО, жінки – фермерки у яких чоловіки воюють, жінки які хочуть власний бізнес, тощо);
- сприяння підтримці учасників проекту громадою (співфінансування, виділення землі, тощо);
- мотивація місцевих фермерів, які готові взяти участь у проекті;
- мотивація місцевих підприємців, які готові взяти участь у проекті;
- комунальне підприємство, державне лісове господарство тощо, які готові долучитися до проекту;
- мотиваційний лист.

Читайте головні новини Бишівської територіальної громади також на нашій сторінці у Facebook Бишівська територіальна громада