Фото без опису

Не зважаючи на військовий стан та наявність військових небезпек при відвідуванні водойм, люди масово відпочивають на водних об’єктах області, рятуючись від спеки. Рятувальники Фастівського району з початку купального сезону проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення на водоймах щодо правил безпечної поведінки на воді та наголошують, що не варто забувати про власну безпеку і особливо уважно слідкувати за дітьми! Не слід думати, що дитина, яка вміє плавати, не ризикує потонути. Всі діти повинні
перебувати під контролем у воді, незалежно від їх навичок плавання. А з немовлятами, малюками і слабкими плавцями повинні бути поруч дорослі, щоб забезпечити «контроль дотиком».

Правила поводження біля водойми:
1. Будь-який контакт дитини з водою має бути погоджено з дорослими.
2. Не можна, щоб діти купалися без нагляду, навіть якщо вони вміють плавати. Дуже важливо при цьому, щоб наглядаючий дорослий не боявся води і не перебував під впливом алкоголю.
3. Не дозволяйте штовхати одне одного або стрибати одне на одного під час перебування у воді.
4. Категорично забороніть дитині пірнати, якщо вона не вміє плавати.
5. Не дозволяйте дітям запливати далеко за буйки, перепливати водойми.
6. Не дозволяйте дітям пірнання, не перевіривши попередньо глибину водойми і стан дна.
7. Категорично забороняйте стрибати в воду в незнайомих місцях і з обривів.
8. Дитині, яка не вміє плавати, не можна заходити в воду без надувного жилета (кола, нарукавників) і глибше, ніж по пояс.
9. Будьте дуже обережними з надувними матрацами, човнами, колами. Не дозволяйте дітям користуватися ними самостійно там, де глибоко, вітер, течія, особливо на морі.
10. Не пірнайте з човнів, не сідайте на борт і забороняйте робити це дітям.
11. Не залишайте дитину одну у ванні або басейні. Пам’ятайте, що за статистикою в басейнах тоне більше дітей, ніж у відкритих водоймах.
12. Не довіряйте старшим дітям стежити за молодшими під час купання де завгодно (в річці, в басейні, у ванні).