На території Київщини суттєво почастішали пожежі в екосистемах, які відбуваються, як на відкритих територіях так і у лісах. Причини цьому не сезонне потепління, а дії наших громадян, які за для того щоб зменшити обсяг робіт на присадибних ділянках спалюють сухостій та сміття, але при цьому забувають про швидкість розповсюдження полум’я та наявність військових небезпек у вигляді вибухонебезпечних предметів. Зараз рятувальники всієї країни працюють в посиленому режимі служби розбирають завали, розміновують території, ліквідовують загорання після артобстрілів в надскладних та небезпечних умовах, ризикуючи власним життям. А не свідомі громадяни країни власними руками створюють ризики для свого життя та оточуючих, при цьому використовуючи той надважливий людський та технічний ресурс служби порятунку.

Рятувальники Фастівського району звертаються до громадян не провокувати пожежі в екосистемах та нагадують, що відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків» тягне за собою адміністративну відповідальність з накладанням на особу правопорушника штрафу.

Якщо ви помітили займання на відкритій території- сповістіть про це Службу порятунку за номером «101».