Шановні жителі та жительки Бишівської сільської територіальної громади!

Синоптики попереджають про погіршення погодніх умов на вечір 8 та ранок 9 грудня: ожеледь, мокрий сніг із дощем та налипання мокрого снігу, які можна спостерігати вже зараз. Просимо вас бути обережними та дотримуватися правил безпеки під час ускладнення погодніх умов.

Поради пішоходам:

• Ходіть неквапливо.
  • Розслабте злегка ноги і трохи зігніть їх у колінах. Ступайте на всю підошву.
  • Намагайтеся не тримати руки в кишенях, оскільки це збільшує ризики падіння, важкі травми, переломи і струси мозку.
  • Розмахуйте руками лише в такт ходьби. У такий спосіб ви зможете утримати рівновагу.
  • При порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю намагайтеся швидко присісти. Це найбільш ефективний спосіб утриматися на ногах.
  • Якщо ви розумієте, що падіння неможливо уникнути, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі спробуйте перекотитись. Удар, що буде спрямований на тіло, зменшить силу.
  • Будьте уважними на тротуарі, тому що автомобіль може занести і водій вчасно не загальмує.
  • Під час переходу через дорогу перед автомобілем, пам’ятайте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів – тому краще перечекати.
  • НЕ ПЕРЕБІГАЙТЕ ПЕРЕД АВТОМОБІЛЕМ (можна непередбачувано послизнутися)
  • Обходьте металеві кришки люків (вони, як правило вкриті льодом і слизькі).
  • Носіть зручне взуття, без підборів.
  • Тримайте дитину за руку.

Поради водіям:

• Дотримуйтесь швидкісного режиму та дистанції.
  • Відмовтеся від ризикованих маневрувань, які за несприятливих погодних умов можуть призвести до аварійних ситуацій.
  • При наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.
  • Вмикайте габаритні вогні або протитуманні ліхтарі.
  • За умов погіршення погоди через випадіння снігу та ожеледицю НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ автотранспорт із літньою ґумою.