Фото без опису

На вимогу мешканців села Лишня, які стурбовані безпекою для здоров’я людей об’єкта стільникового зв’язку “лайфсел”, що зараз монтується за адресою вул. Набережна 11д, Бишівська сільська рада запросила відповідні документи у компанії-виконавця робіт щодо безпечності даного об’єкта. 

 

Інформуємо, що відповідно до наданих документів, базова станція ТОВ “лайфсел” НЕ Є об’єктом підвищеної екологічної небезпеки, адже існуюча житлова забудова по вул. Набережна у с. Лишня знаходиться поза зоною впливу. Розташування випромінюючих антен базової станції на висотній споруді (вишці) виключає можливість перебування людей у межах зони інтенсивного електромагнітного випромінювання. Рівні потужності сигналу на вході внутрішніх антен знаходяться на мінімальному рівні та не становлять загрози для здоров’я населення.

 

Відповідно до наданих документів, радіус перевищення гранично-допустимого рівня напруженості електричного поля становить лише 25 м на висоті 30-38 м над поверхнею землі. В той час, як відстань до найближчих будинків набагато більша і розташовані вони значно нижче висоти сигналу. 

 

Отже, даний радіотехнічний об’єкт є безпечним для здоров’я людей, а умови його розміщення та експлуатації відповідають вимогам “Санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань”, затверджених наказом МОЗ України від 01.08.96 № 239, зареєстрованих в Мін’юсті України 2908.96 за № 488/1513.

 

Окрім того, відповідно до Закону України “Про об’єкти підвищеної небезпеки”, об’єкти мобільного зв’язку:

  • не належать до об’єктів, на яких використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються небезпечні речовини;
  • не належать до об’єктів, які є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. 

Зазначимо, що місце розташування об’єкта мобільного зв’язку “лайфсел” визначено на договірній основі між власником зазначеної території у с.Лишня ТОВ “ВККП” та ТОВ “лайфсел” і, відповідно до законодавства, не потребує погодження з органами місцевого самоврядування.