У зв’язку зі стихійним лихом в селах Бишівської територіальної громади, які призвели до можливого підтоплення та забруднення колодязів присадибних ділянок, господарських дворів, в тому числі вигрібних ям, надвірних вбиралень, гноєсховищ, існує можливий ризик спалаху інфекційних захворювань пов'язаних з водним фактором передачі збудника інфекції. Ви можете зарадити цій біді, дотримуючись деяких простих правил гігієни. Просимо Вас ознайомитися з пам'яткою-інструкцією!

ПАМ’ЯТКА!
Ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби – збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.

Для господарських цілей, будь ласка, також, користуйтеся тільки добре прокип’яченою водою. Для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі обов’язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом.

У зв’язку з теплим періодом року збільшується ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу. Перед їжею обов’язково ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфектантами серветками.

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:
- індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;
- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлоровмісних патронів;
- провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;
- трупи загиблих тварин та птиці зібрати та захоронити на скотомогильниках під контролем закладів ветеринарної служби.

У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування тому, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.
Не гайте часу! Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких Вам людей! 
Пам’ятайте, що особливо у цей тяжкий для Вас час зберегти здоров’я Вам і Вашим рідним допоможуть дуже прості правила гігієни!

Макарівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області

Фото без опису