Із початку 2023 року український Уряд розпочав масовий перегляд регуляторних інструментів для бізнесу.

Мета – максимально спростити дозвільні процедури та полегшити життя підприємцям. Спеціально для цього була створена Міжвідомча робоча група з дерегуляції під керівництвом Першого Віцепрем’єр-Міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко та Віцепрем’єр-Міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. У засіданнях також беруть участь представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби, аналітичних центрів.

В рамках підготовки до засідань члени МРГ також зустрічаються з громадськістю, бізнес-асоціаціями для отримання найбільш актуальних запитів бізнесу щодо дерегуляції. Опитування проводиться в рамках проєкту EU4business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ, BRDO та Civita.

Заходи в рамках урядової ініціативи дерегуляції господарської діяльності передбачають:

допомога бізнесу під час війни;

усунення барʼєрів для підприємців у різних сферах діяльності; спрощення вимог для створення та ведення бізнесу;

створення рівних та зрозумілих умов ведення господарської діяльності для всіх суб’єктів;

подолання корупції шляхом цифровізації. Інформація, отримана за результатами опитування,

дасть можливість зрозуміти фінансове та часове навантаження на бізнес для виконання різних регуляторних вимог,

під час господарської діяльності, та буде використана для прийняття остаточних рішень щодо скасування таких вимог, їх оптимізації (зокрема оцифрування) тощо.

Детальніше про заходи з дерегуляції: https://deregulation.me.gov.ua

Анкета опитування за посиланням: https://deregulation.online                      Опитування займе близько 15 хвилин часу.

Інформація, отримана за результатами опитування, дасть можливість зрозуміти фінансове та часове навантаження на бізнес для виконання різних регуляторних вимог, під час господарської діяльності, та буде використана для прийняття остаточних рішень щодо скасування таких вимог, їх оптимізації (зокрема оцифрування) тощо.