На зображенні може бути: 1 особа та текст❗️Учасники бойових дій мають право на усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги: від консультацій до представництва інтересів у суді.

🔸Допомогу штатних юристів центрів з надання безоплатної правничої допомоги або адвокатів, які співпрацюють з системою БПД, ці люди можуть отримати, наприклад, для:

● оскарження дій чи бездіяльності військової частини, органів влади;

● оформлення чи перерахунку пенсії, інших соціальних виплат та пільг;

● виправлення помилок у нарахуваннях за комунальні послуги;

● вирішення сімейних питань: аліментів, розлучення, спадщини;

● розв’язання інших правових проблем, у тому числі в судовому порядку.

☝️Водночас військовослужбовці, які не мають статусу УБД, можуть звернутися до системи БПД по первинну правничу допомогу: консультації, роз’яснення, допомогу у складенні документів, крім документів для звернення до суду.

〽️Від початку цього року до системи БПД уже звернулося понад 4,9 тис. ветеранів війни.

Ще понад 5 тис. звернень надійшло від військовослужбовців. Їх здебільшого цікавлять питання з трудового, сімейного та адміністративного права, наприклад:

● отримання відпусток та компенсацій за невикористану відпустку;

● звільнення з військової служби;

● переведення до іншої військової частини;

● сплата аліментів;

● встановлення батьківства;

● реєстрація права власності на майно.

🗣️Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

📲Безкоштовні також дзвінки з мобільного застосунку Telegram: https://t.me/+380677213103.

💻Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у Telegram-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot

Або звертайтеся до найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro.

🆘Якщо ж вам потрібна допомога зі зверненням до суду (допомога зі складенням заяви, представництво інтересів у суді), відвідайте найближче бюро правничої допомоги та подайте такі документи: заяву (допоможуть написати у бюро), паспорт чи інший документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків, посвідчення учасника бойових дій (посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни).

💢Звернення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги можна подати також онлайн. Як це зробити — в інструкції: https://legalaid.gov.ua/elektronne-zvernennya/