На зображенні може бути: 1 особа та текст

🦠В Україні зареєстровані випадки кору. Чим небезпечна ця інфекція, спалах якої загрожує нашій країні, та як від неї захиститися.

🧬Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

❓Яким може бути перебіг кору?

🩺Інкубаційний період хвороби становить 10-12 днів. Далі починається період захворювання з високою температурою, головним болем, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей, проносом та блюванням.

На 4-5 дні хвороби з'являється червоний висип – спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом по всьому тілі. Людина хворіє до чотирьох тижнів і довше.

❓До яких ускладнень може призвести кір?

📍Кір може мати важкий перебіг. Хворі часто потребують госпіталізації. Тривалий час вони є заразними: можуть поширювати кір за 4 дні до й через 4 дні після появи висипів. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

❓Як захиститися від кору?

💉Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби – вакцинація. Зверніть увагу, що дотримання здорового способу життя, так званий «загальний імунітет», не захищає від кору!

❓Яка ймовірність інфікуватися кором для невакцинованих?

🧫Імовірність заразитися для невакцинованої людини, яка контактувала з хворим, становить 9090. У понад 592 людей, які перехворіли на кір, порушується здоров'я на все життя.

Якщо невакцинована дитина інфікується та перехворіє на кір, у неї, зрозуміло, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має важкий перебіг (хворий часто потребує госпіталізації).