❗️Фото без опису
 
☝️Головне управління ДСНС України у м. Києві інформує, що 26 травня 2023 року постановою Кабінету Міністрів України №535 затверджено "Технічний регламент засобів цивільного захисту". Даною постановою, яка набирає чинності 31 травня 2024 року, внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1069 "Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд", відповідно до яких ДСНС визначено органом державного ринкового нагляду у сфері засобів цивільного захисту.
Технічний регламент засобів цивільного захисту (далі - Технічний регламент) установлює вимоги щодо засобів цивільного захисту, їх надання на ринку, введення в обіг, а також процедури оцінки відповідності таких засобів.
Слід зазначити, що надання на ринку (реалізація, продаж) засобів цивільного захисту, що введені в обіг до дня набрання чинності вищезазначеної постанови, не може бути заборонено або обмежено через невідповідність такої продукції новим вимогам технічного регламенту. Тобто, наразі цей Технічний регламент не повинен перешкоджати здійсненню заходів, які є виправданими з міркувань громадського порядку, безпеки, охорони життя та здоров’я людини чи довкілля, з метою заборони або обмеження володіння, використання та/або продажу засобів цивільного захисту. 
Враховуючи вищезазначене, починаючи з 31 травня 2024 року, при здійсненні господарської діяльності з реалізації (імпорту, виробництва, продажу) засобів цивільного захисту суб’єкти господарювання повинні керуватися вимогами положень Технічного регламенту засобів цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2023 року №535, Закону України "Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції" та інших нормативно-правових актів у даній сфері діяльності.
Для ознайомлення з нормативно-правовим актом переходьте за посиланням:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/535-2023-%D0%BF#Text
                                                                                                                                   
                                                                                                                                    Провідний інспектор відділу організації
                                                                                                                                     профілактичної роботи Фастівського
                                                                                                                                     РУ ГУ ДСНС України у Київській області        
                                                                                                                                     Іван ШУЛЬГ