18 травня відбулося підписання Спільної програми між Київською обласною військовою адміністрацією, Фондом розвитку підприємництва та уповноваженими банками. У заході взяли участь голова Київської ОВА Руслан Кравченко, виконавчий директор  Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон, директорка Департаменту економіки КОВА Наталія Погребна, керівники уповноважених банків. А саме: АТ Ощадбанк, АТ КБ Приватбанк, АТ ПУМБ, АТ Банк Кредит Дніпро, АБ УКРГАЗБАНК, АТ КБ Глобус, АТ АГРОПРОСПЕРІС БАНК, АТ КредитВестБанк, АТ ПроКредит Банк, АТ Укрексімбанк, АТ Кредобанк.

Мета ініціативи – додаткове відшкодування до 0% процентної ставки за кредитами в рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Мова йде про додаткове відшкодування суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва Київщини частини відсотків за цією програмою.

«Відповідно до спільної ініціативи Київщина компенсуватиме уповноваженим банкам виплату відсотків за кредитом, яку мав би сплатити бізнес, шляхом зниження розміру компенсаційної процентної ставки до 0% річних. Цьогоріч для такого відшкодування з обласного бюджету будуть виділені 15 млн грн. Це дасть змогу створити сприятливі умови для розвитку бізнесу та надати кредитну підтримку суб’єктам мікро-, малого та середнього бізнесу Київської області», – зауважив очільник Київської обладміністрації Руслан Кравченко.

Учасниками цієї ініціативи можуть стати підприємці Київської області, які в рамках програми реалізували інвестиційний проєкт, створивши або зберігши робочі місця під час воєнного стану.

«Для нас головним завданням є максимальна підтримка підприємців, тому ми дуже раді, що завдяки спільній програмі підприємці будуть звільнені від сплати процентів у надважкі часи, а вивільнені кошти будуть направлені на відбудову подальшого розвитку», – зазначив виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.

Реалізація спільної програми буде здійснюватися в рамках виконання Комплексної програми «Конкурентоспроможна Київщина» на 2022-2024 роки.