З наближенням новорічних свят Бишівська сільська рада мобілізовує свої зусилля на посилення заходів з дотримання природо-охоронного законодавства під час заготівлі та реалізації дерев хвойних порід у період різдвяно-новорічних свят, а також на охорону хвойних насаджень від самовільного вирубування. Закликаємо усіх громадян вимагати від реалізаторів новорічних ялинок документи, що підтверджують законності їх набуття, та не купувати новорічні ялинки невідомого походження без електронного маркування.

Бишівська сільська рада інформує лісокористувачів про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень та забезпечення здійснення лісовою охороною заходів щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок, на території громади. Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян розмірі від шести до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до шістнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За шкоду заподіяну лісу внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень розраховуються збитки згідно «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008 року № 665.

Водночас, під час реалізації хвойних насаджень у передноворічний період на території громади нагадуємо про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства та недопущення випадків порушень чинного законодавства України.

Відповідно до частини 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, про що рішення приймаються відповідними місцевими судами.

Залишаймося друзями лісу і пам’ятаймо, що ялинка, придбана у законний спосіб – для свята, а зрубана без дозволу – для штрафу!