Сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Більшості з нас рабство здається чимось давно забутим. На превеликий жаль це не так. За даними ООН сьогодні у світі більше ніж 40 млн людей є рабами.

В Україні з початком повномасштабного вторгнення суттєво збільшився ризик стати жертвою торгівлі людьми. В особливій небезпеці знаходяться жінки та діти, які, переміщуючись всередині країни чи виїжджаючи за кордон, можуть довіритись злочинцю, втратити документи й потрапити в експлуатацію.

Служба у справах дітей та сім’ї Бишівської сільської ради наголошує! Завжди дотримуйтесь наступних правил безпеки, щоб не стати жертвою торговця людьми:

• при виїзді за кордон обов’язково офіційно зареєструйтеся на тимчасове проживання;
  • тримайте контакт із рідними, друзями, близькими. Повідомте їм своє місцеперебування. Дайте адреси та телефони людей, з якими можна зв’язатися, якщо ви не виходите на зв’язок;
  • ніколи не давайте в руки незнайомої людини свій телефон;
  • не беріть гроші від незнайомця та не дозволяйте йому платити за себе, щоб не потрапити в залежність від нього;
  • завжди майте під рукою контакти екстрених служб, дипломатичних представництв, консульських організацій у країні перебування. А також міжнародних організацій, відомих волонтерських громадських організацій, яким можна довіряти, щоб шукати у них захисту.
  • нікому не передавайте оригінали своїх документів. Їх можна лише показати. Винятком можуть бути правоохоронці, прикордонники та держслужбовці;
  • майте кілька копій своїх документів і тримайте їх у різних місцях. Обов’язково передайте копії близьким, рідним та друзям, які залишаються в Україні.