Фото без опису

Збірка методичних матеріалів щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке постраждало від військової агресії РФ проти України, що була розроблена командою БО «БФ «ССС» спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у межах реалізації проєкту «Єднання заради дії» за підтримки IREX в Україні.

Збірка методичних матеріалів щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке постраждало від військової агресії РФ проти України

Зазначена Збірка складається із 13 розділів, кожен з яких стосується найбільш актуальних питань соціальної адаптації та відновлення прав постраждалого населення, зокрема містить роз’яснення законодавства щодо надання соціальних та адміністративних послуг ВПО, зразки рішень, заяв тощо.

Збірки методичних рекомендацій складається із таких структурних частин:
Розділ 1: Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
Розділ 2: Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Розділ 3: Механізм отримання державних допомог та пільг цивільним населенням під час воєнного стану.
Розділ 4: Питання забезпечення прав дітей, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.
Розділ 5: Молодь (питання освіти, працевлаштування молоді).
Розділ 6: Право ВПО на отримання публічних послуг не за місцем зареєстрованого/задекларованого місця проживання.
Розділ 7: Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.
Розділ 8: Процедура подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ проти України.
Розділ 9: Соціальний захист осіб з інвалідністю.
Розділ 10: Питання державних виплат пенсіонерам та особам, які досягли пенсійного віку.
Розділ 11. Реєстрація актів цивільного стану.
Розділ 12: Встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Розділ 13: Компенсація витрат фізичним особам на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб які перемістились у період воєнного стану.

Збірка методичних матеріалів є дуже корисним матеріалом для громадян, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії проти України, оскільки в доступній формі роз’яснює особливості законодавства у сфері соціального захисту населення, механізми реалізації прав та захисту інтересів внутрішньо переміщених осіб.