Коли вакцинуватися від COVID-19, якщо перехворів?

Дата: 16.10.2022 10:51

Якщо людина перехворіла на COVID-19, вона може робити щеплення від коронавірусу. Важливо почекати 28 днів від появи перших симптомів хвороби, а потім вакцинуватися.

Перенесений COVID-19 не гарантує, що людина не захворіє повторно. Тільки вакцинація захищає від важкого перебігу хвороби, ускладнень та смерті від ковіду.

Міністерство охорони здоров'я України радить не відкладати щеплення на потім, сподіваючись на природний імунітет. Потрібно пройти первинний курс щеплення з однієї дози вакцини Janssen або двох доз будь-якої іншої вакцини. А якщо людина вже має його, то необхідно отримати перше, а згодом і друге бустерне щеплення.