За рішенням Уряду розпочинається поетапна передача функцій адміністрування житлових субсидій та пільг Пенсійному фонду України. Згідно Постанови КМУ від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України», розпочинається поетапна передача функцій адміністрування житлових субсидій та пільг Пенсійному фонду України. Вже з жовтня 2022 р. Фонд здійснює виплату призначених органами соціального захисту населення житлових субсидій та пільг. Виплати будуть проводитись незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні.

Проте прийом документів та призначення житлової субсидії ще здійснюється органами соціального захисту населення до 30 листопада поточного року включно. З 16 жовтня розпочинається опалювальний сезон 2022 - 2023 для одержувачів субсидії та пільг.

Призначення житлової субсидії на зазначений період буде здійснено автоматично (без вашого звернення) усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію у літній період 2022 р. та тим, яким вона була розрахована, але не вирахувалась по доходам.

Якщо у Вас за цей період не відбулося жодних змін що впливають на призначення житлової субсидії:

• здійснення купівлі на суму, яка перевищує 50 тис. гривен;
  • наявність транспортного засобу з року випуску якого минуло менше 5 років та більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 15 років;
  • наявність у власності більш ніж одного житлового приміщення (квартири, будинку);
  • наявність на депозитному банківському рахунку коштів у сумі, що перевищує 100 тис. грн.;
  • здійснення купівлі іноземної валюти та банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. грн.;
  • наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг понад три місяці;
  • зміна складу сім’ї,

то звертатися до органу соцзахисту немає необхідності.

Відповідно до законодавства у разі коли призначено житлову субсидію, пільги на оплату житлово-комунальних послуг не нараховуються протягом періоду отримання житлової субсидії.

Якщо за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове значення пільги на оплату житлово-комунальних послуг нараховуються автоматично (без додаткового звернення).

Також зазначаємо, що у разі отримання від надавачів комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати послуг, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Громадянам, які раніше не зверталися за отриманням житлової субсидії, заяву та декларацію можна подати:

- жителям Бишева, Горобіївки, Ферма, Лубське – до Відділу соціального захисту населення Бишівської сільської ради, за адресою: с.Бишів, вул. Київська, 22Б, 1 поверх, 5 кабінет

-  для жителів сіл Грузьке та Весела Слобідка (Гружчанський старостинський округ) до адміністративної будівлі сільської ради: с. Грузьке, вул. Брусилівська, буд. 2

- для жителів сіл Козичанка та Нові Опачичі (Козичанський старостинський округ) до адміністративної будівлі сільської ради: с. Козичанка, вул. Вишнева, буд. 1

- для жителів сіл Лишня, Осикове та Мостище (Лишнянський старостинський округ) до адміністративної будівлі сільської ради: с. Лишня, вул. Київська, буд. 1 а,  та/або с. Мостище, вул. Шевченка, буд. 3

- для жителів села Чорногородка (Чорногородський старостинський округ) до адміністративної будівлі сільської ради: с. Чорногородка, вул. Ірпінська, буд. 87

- для жителів сіл Яблунівка та Леонівка (Яблунівський старостинський округ) до адміністративної будівлі сільської ради: с. Яблунівка, вул. Миру, буд. 2

- для жителів села Ясногородка (Ясногородський старостинський округ) до адміністративної будівлі сільської ради: с. Ясногородка, вул. Київська, буд. 47