Фото без опису

КНП "Бишівський центр ПМСД" інформує про вакцину проти COVID-19 ЯНССЕН (COVID-19 VACCINE JANSSEN):

Векторна вакцина, розроблена фірмою Janssen, якою володіє американська компанія Johnson & Johnson.
Нежива рекомбінантна вакцина (Ad26.COV-S) містить нездатний до реплікації вірусний вектор на основі аденовірусу шимпанзе з геном, що кодує шиповидний глікопротеїн SARS-CoV-2.
Вакцини на основі вірусних векторів не містять антигенів (ані "живого", ані "інактивованого" вірусу), а використовують клітини організму, аби спровокувати вироблення антигенів.

Як працює вакцина:
В організм за допомогою вектора - іншого модифікованого вірусу (аденовірусу у Janssen чи вірусу кору в інших вакцинах) доставляють частину генетичного коду антигену. У випадку з вірусом SARS-CoV-2 - це шипоподібні білки, які розташовані на поверхні вірусу, і які він використовує для проникнення в організм.Вірус-вектор модифікований таким чином, що працює лише як транспортер генетичного коду. Вектор не здатний до розмноження, позбавлений генів та не є патогеном, тобто здатним викликати захворювання.
За допомогою вектора генетичний код вірусу потрапляє в організм та спричиняє вироблення білків-антигенів, які викликають імунну відповідь. По суті вакцина імітує те, що відбувається під час природного інфікування патогенами.
Крім вакцини компанії Johnson & Johnson, векторну технологію використовує також AstraZeneca, якою в Україні прищепилися вже понад 3 млн людей. 

Чи ефективна вакцина?
За даними ВООЗ, ефективність Janssen після першої дози щеплення складає 85,4% від тяжкого перебігу хвороби й 93,1% від госпіталізації. А після введення другої дози з інтервалом 60 днів забезпечує захист від важкого перебігу хвороби на 100%.

Чи безпечна вакцина?
Стратегічна консультативна група експертів з імунізації ВООЗ (SAGE) ретельно вивчила дані щодо якості, безпеки та ефективності вакцини та рекомендувала її використовувати людям віком від 18 років.
Вакцина Janssen також пройшла перевірку Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) та Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Обидва регулятори визнали вакцину безпечною для використання.
Протипоказання до введення вакцини:
- діти до 18 років;
- тромбоцитопенія та тромбоз після введення попередніх доз вакцини
- анафілактична реакція на компоненти вакцини.

Які країни дозволяють в'їзд з вакциною Janssen
Використання вакцини схвалили загалом 76 країн, зокрема США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада та інші. Але перед виїздом за кордон обов'язково перевіряйте умови в'їзду до кожної окремо взятої країни.

 

Кому рекомендовано?

  • людям старшого віку;
  • особам із супутніми захворюваннями (гіпертонія, хронічні захворювання легень, серйозні кардіологічні захворювання, ожиріння, діабет, ВІЛ інфіковані);
  • вагітним;
  • жінкам, що годують грудьми;
  • людям з імуноскомпрометованими станами.

Схема вакцинації:
1. Первинна вакцинація
Основною схемою вакцинації для вакцини JANSSEN є одноразова доза.
2. Бустерна доза
Одноразова бустерна доза вакцини JANSSEN може бути введена через 2 місяці після первинної вакцинації вакциною JANSSEN.

Також вакцину JANSSEN можна використовувати для введення одноразової бустерної дози після завершення (комплексу) первинної вакцинації іншими вакцинами (Comirnaty/Pfizer/BioNTech, CoronaVac, Moderna, AstraZeneca).

Хворобі легше запобігати, ніж лікувати! Здорова громада - успішна громада!