Кіберзловмисники можуть красти дані за допомогою зламаних популярних програм – як убезпечитись

Дата: 15.06.2022 15:39

Безліч людей у всьому світі, зокрема і в Україні, використовують на своїх комп’ютерах неліцензійне програмне забезпечення. Приваблюють зламані програми зазвичай тим, що встановити їх пропонують безкоштовно.

Проте важливо пам’ятати, що використання піратського софту загрожує втратою конфіденційної інформації: від особистих паролів – до даних платіжних карток, і це щонайменше.

Так, на сайті відомої компанії-розробника програмного забезпечення Avast повідомляється про випадки поширення вірусів через сайти, на які користувачів заманювали можливістю завантажити зламані версії чи не найпопулярнішої програми для очищення ПК CCleaner Pro Windows, відомих Microsoft Office, Movavi Video Editor та інших. Водночас для цих сайтів зловмисники застосовували алгоритм пошукової розкрутки, тобто вони посідали найвищі позиції в результатах пошуку.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України нагадує, як не стати жертвою хакерів та убезпечити свої дані:

• Завжди використовуйте ліцензійне програмне забезпечення, не довіряйте піратським версіям.
  • Завантажуйте програми з офіційних сайтів компаній-розробників.
  • Уважно дивіться на результати видачі у пошуковику, щоб не натрапити на небезпечний сайт.
  • Видаліть усі зламані програми, якщо ви встановлювали їх раніше.
  • Вчасно встановлюйте оновлення програмного забезпечення.
  • Не використовуйте російського програмного забезпечення (в умовах війни для українців це особливо небезпечно).
  • Дотримуйтесь правил кібергігієни і турбуйтеся про власну безпеку у кіберпросторі.