Фастівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області звертається до населення з проханням дотримуватися правил безпечної поведінки відпочиваючи на водоймах.

Аналіз нещасних випадків з людьми на воді свідчить про те, що факти загибелі переважно мають місце в необладнаних для купання місцях при порушенні правил поведінки на воді і в основному в стані алкогольного сп’яніння. За умови дотримання вимог правил безпеки поведінки на воді, трагедій можна уникнути. Рятувальники попереджають, що основними умовами безпечного відпочинку на водоймах є правильний вибір і обладнання місць для
купання, навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання, постійний контроль за дітьми з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечнішим є перебування на воді у світлу пору доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Для того, щоб уникнути лиха:
- не заходьте у воду в незнайомому місці;
-  уникайте швидкої течії;
-  не заходьте у воду напідпитку;
-  ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах;
-  купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, чи дерева;
-  у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;
- особливо уважно слідкуйте за дітьми, їхня поведінка у воді не передбачувана;
- слід утримуватись від далеких запливів, переохолодження – головна причина трагічних випадків.

Шановні громадяни, суворо дотримуйтеся порад рятувальників! Будьте обережні під час відпочинку на воді – щоб він був для вас і ваших дітей приємним та безпечним.