Починаючи з травня 2022 р. отримати допомогу зможуть ті громадяни, які перемістилися з територіальних громад, що затверджені зазначеним наказом Мінреінтеграції (що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік затверджених територіальних громад можна переглянути за посиланням.

Відповідно виплати у розмірі 2000 та 3000 грн. за березень та квітень отримають усі ВПО, які отримали відповідний статус та подали заяву на допомогу, надавши всі відповідні документи, до кінця квітня (до 29.04.2022).

З 1 травня 2022 року громадяни мають право подати документи на отримання довідки ВПО, але виплати будуть нараховуватись тільки тим, хто прибув з територіальних громад, які були в окупації або де ведуться бойові дії.