Майже 2 місяці Київська область перебувала в "червоній" зоні епідемічної небезпеки. Проте, за рішенням Державної комісії з питань ТЕБ і НС, вже з 23 грудня, ми нарешті повернемось до "жовтої".

За словами голови КОДА Василя Володіна, ситуація з пандемією коронавірусу в області стабілізувалась. І це, безумовно, хороша новина. Втім, як наголошує керівник обласної адміністрації, важливість вакцинації залишається незмінною.

В межах "жовтого" рівня заборонено:

• Відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% учнів та співробітників;
  • Робота закладів освіти, в яких вакциновано менше 100% персоналу;
  • Проведення масових заходів;
  • Робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
  • Робота закладів громадського харчування (окрім роботи на винос та доставки);
  • Робота спортзалів, басейнів;
  • Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів);
  • Міжобласні та міжнародні перевезення.

Однак, ці обмеження не будуть застосовуватись до всіх працівників і відвідувачів, які мають один із документів:

• "жовтий" COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
  • "зелений" COVID-сертифікат (чинний 365 днів); міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
  • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години);
  • сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).