Інформація для працюючих пенсіонерів

Дата: 22.11.2021 16:00

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (із змінами), у разі працевлаштування особа, якій призначена пенсія, зобов’язана протягом 10 днів надати органу, що призначає пенсію, довідку про прийняття на роботу.

У разі звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) особа повідомляє орган Пенсійного фонду України про дату звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) шляхом подання заяви та документів, що засвідчують відповідні відомості.

Принагідно повідомляємо, що відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи, які після призначення пенсії продовжували працювати, мають право на проведення перерахунку пенсії з урахуванням не менше як 24 місяця після призначення (попереднього перерахунку) пенсії чи не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.