Фото без опису

З початку серпня до секретаря Бишівської сільської ради звернулося 7 власників бджолосімей за роз'ясненнями щодо державної підтримки бджолярів.

Повідомляємо власників бджолосімей Бишівської сільської територіальної громади, про те, що відділом економічного розвитку, житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту, зв'язку, екології та агропромислового розвитку Бишівської сільської ради розпочато прийом документів на отримання бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 р. №107 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції" (зі змінами №517 від 12.05.2021).

Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають до 1 жовтня поточного року такі документи.

Фізичні особи:

 • копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
 • копію рішення про державну реєстрацію потужності;
 • копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
 • копію паспорта громадянина України;
 • копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
 • довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів.

Суб’єкти господарювання (юридичні особи, фізичні особи-підприємці):

 • копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
 • копію рішення про державну реєстрацію потужності;
 • копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком;
 • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна) на останню звітну дату на момент подання документів;
 • довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів;
 • інформацію суб’єкта господарювання про всіх пов’язаних із ним осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами такої спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї, а також про зміни стосовно таких пов’язаних осіб.

Підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Документи приймаються до 15 жовтня поточного року, подані не в повному обсязі та оформлені з порушенням вимог законодавства повертаються упродовж п’яти робочих днів.

Для отримання додаткової інформації звертайтесь за телефоном: (04578) 2-11-44, (04578) 2-12-89 до Бишівської сільської ради.

У 2020 році бджолярі в Україні вперше мали можливість отримати дотації на утримувані бджолосім’ї. Уряд продовжив дію програми підтримки галузі тваринництва, зокрема бджільництва, на 2021 рік.
Скористайтеся державною підтримкою!