Нагадуємо! 22 січня закінчується реєстрація на пробне ЗНО
Зареєструватися для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна з 5 по 22 січня (включно) на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (м. Київ та Киїівська область https://kyivtest.org.ua/probne-zno/) Охочі пройти тестування мають заповнити реєстраційну форму, в особистому кабінеті роздрукувати квитанцію, оплатити послугу з проведення пробного ЗНО, а за 5-7 днів – перевірити факт зарахування коштів. Вартість одного пробного ЗНО для одного учасника складає 309 грн. 00 коп. Цьогоріч пробне тестування можна пройти з української мови чи української мови та літератури (19 березня) та з будь-якого іншого предмету на вибір (26 березня). Серед запропонованих: історія України, математика (на рівні стандарту або профільному), біологія, географія, фізика, хімія та іноземні мови (англійська, іспанська, німецька, французька). У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета. Правильні відповіді можна буде дізнатися протягом трьох днів з моменту тестування. Результати тестування будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 25 березня – з української мови, української мови й літератури та 1 квітня – з інших предметів. Запрошення-перепустка для участі у пробному тестуванні з'явиться у кабінеті учасника з 10 березня. Звертаємо увагу, що реєстрація на пробне ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Крім того, МОН і УЦОЯО наголошують, що організатором пробного ЗНО є Український і регіональні центри оцінювання якості освіти. Водночас чимало організацій називають свої онлайн-тестування «пробним ЗНО» або ж розміщують так звані зошити пробного зовнішнього незалежного оцінювання, використовуючи логотип УЦОЯО, тим самим порушуючи авторське право. Завдання у таких тестах можуть виявитися геть не подібними до тих, які учасник/учасниця отримає на реальному ЗНО. Рекомендуємо критично ставитися до інформації щодо варіантів пробного ЗНО.
«Залишайся в безпеці»: чат-бот з протидії торгівлі людьми
Чат-Бот «ЗАЛИШАЙСЯ В БЕЗПЕЦІ» - інформаційний ресурс про правила безпечного працевлаштування, навчання, подорожей та онлайн-спілкування, містить багато інфографіки. Дізнавшись більше про проблему торгівлі людьми, можна буде вчасно її розпізнати та залишитися в безпеці. @stay_in_safe_ua Користувачам запропонують поглибити свої знання у сфері протидії торгівлі людьми – пройти тематичний квест та навчальний онлайн-курс. Тут можна швидко знайти основну інформацію щоб попередити потрапляння в тенета торгівців людьми, а так само інформацію про можливості надання допомоги тим, хто зазнав цього злочину. На жаль, постраждалі не завжди готові самостійно усвідомити те, що з ними трапилось, і є торгівлею людьми, а вони потребують допомоги, яка гарантована державою. Дізнавшись більше про проблему торгівлі людьми Ви зможете вчасно її розпізнати та залишитись в безпеці або вчасно допомогти надання допомоги тим, хто цього потребує. Посилання на посібник - https://www.osce.org/uk/project-coordinator-in-ukraine/502473 Посилання на чат-бот - https://t.me/stay_in_safe_ua_bot
У 2021 році за лікарняними від ФССУ звернулись понад 3 млн працюючих
За підсумками 2021 року на пів мільйона більше українців звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами по тимчасовій непрацездатності в разі лікування захворювань, травм, догляду за хворими рідними, проходження самоізоляції від COVID-19 тощо. Загалом у минулому році Фонд прийняв на оплату лікарняні, видані понад трьом мільйонам працівників – на 22,7% більше, ніж упродовж 2020 року. Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:
Наслідки негоди вніч з 14 на 15 січня
Сильний вітер та несприятливі погодні умови, вночі з 14 на 15 січня завдали значної шкоди населеним пунктам Бишівської територіальної громади.