Бишівський історико-краєзнавчий музей

Бишівський історико-краєзнавчий музей засновано 1983 року вчителем-методистом історії Бишівської середньої школи Валерієм Вікторовичем Обухівським. Музей зразковий. Звання присвоєне наказом МОН України від 03.07.2000 р. за №272.

У фондах музею зібрано більше тисячі експонатів, дві експозиційні кімнати загальною площею 50 кв.м. Матеріали та експонати музею охоплюють значний період минулого краю. Вони систематизовані і розділені по окремих розділах:
- археологічний (представлений знахідками кам’яного віку Київської Русі);
- середньовіччя (період козацтва, визвольної боротьби);
- етнографічний (предмети побуту місцевого населення ХІХ – середини ХХ ст.);
- 20 – 30 роки ХХ ст. (документальні матеріали періоду колективізації та голодомору);
- наш край в роки Другої Світової війни. Багата експозиція (різноманітні архівні документи, особисті речі воїнів, фото, матеріал, зібраний на місцях колишніх боїв, залишки зброї, спорядження воїнів радянської та німецької армій);
- економічний і соціальний розвиток села в 50 – 80 роки ХХ ст.;
- сьогодення.

Музей проводить екскурсійну, освітню роботу серед учнів школи і мешканців села, поповнює фонди шляхом пошуку в експедиціях, походах, архівах. Кожна експедиція – довготривалі пошуки, дослідження, зустрічі. Кожна річ – живий подих віків, нова розповідь.Відвідувачами музею є учні шкіл району, м. Києва та України, з його експозицією ознайомились громадяни Росії, Польщі, Італії, Німеччини і США.

У грудні 2011 року на базі музею була проведена наукова конференція «Магдебурзьке право на Київщині», присвячена 430-річчю присвоєння Магдебурзького права містечку Бишеву. Із доповідями виступили викладачі Київського університету ім. Тараса Шевченка, науковці з Інституту історії України АН України, та Національної спілки краєзнавців України.

Про роботу Бишівського історико-краєзнавчого музею писала газета «Слово Просвіти», знімали сюжети ряд телекомпаній. Зокрема, це документальний фільм з циклу «Є таке село в Україні», ДТРК «Культура» (червень 2008 р.), телепрограми «Сільська рада», телеканал 1+1, "Нова Україна", Перший національний (відповідно, вересень і грудень 2010 року).

Музей розташований у приміщенні ОЗНЗ Бишівської загальноосвітньої школи І - ІІІ ст. за адресою: с. Бишів, вул. Захисників України, буд. 6. Працює: понеділок – п’ятниця з 10 до 15 год., вихідний – середа.